Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

“Uluslararası Medeniyetler Bisiklet Turu”nun Batman Etabı Tamamlandı

24.05.2017

“Uluslararası Medeniyetler Bisiklet Turu”nun Batman etabı, Batman Valisi Ahmet DENİZ, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ ve Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bayram AKGÜL'ün birlikte verdiği start ile Batman Park’ın önünde başladı.

 

Batman Valiliği ve Batman Belediyesinin ev sahipliğinde “Uluslararası Medeniyetler Bisiklet Turu”nun Batman etabı, yurt içi ve yurt dışından toplam 155 sporcunun katılımıyla tamamlandı.

 

Yarışmacılar, Batman Park önünden start alarak Çömçe Kavşağı'ndan dönerek 10 tur attı.

Batman Valiliği ile Batman Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Bisiklet Federasyonu, Türk Hava Yolları'nın yanı sıra Spor Toto, Salcano, Vestel, Shimano ile Torku markalarının da destek verdiği Bisiklet Turu TRT ve NTV tarafından canlı olarak yayınlandı.

 

Bisiklet Turuna, Büyük Erkekler- Genç Erkekler- Yıldız Erkekler ve Master Erkekler olmak üzere 4 değişik kategorideki müsabakaya toplam 155 sporcu katıldı. Tura katılan 35 sporcunun yabancı uyruklu (Gürcistan-Azerbaycan-Kosova-Sırbistan) olduğu belirtildi.

 

Yarışmada Büyük Erkeklerde Kocaeli Brisa Spor'dan 13 numaralı forması ile Abdülkadir KELLECİ, 12 numaralı formasıyla Kemal KÜÇÜKBAY, 29 numaralı formasıyla Torku Şeker Spor'dan Sinan Onat YILMAZ  ilk üçü paylaştı.

 

Yarışmada Büyük Erkekler kategorisinde ilk üçte yer alan sporculara ödülleri, Batman Valisi Ahmet DENİZ tarafından verildi.

 

Genç Erkeklerde ise Ahmet Örencik (Salcano Kapadokya Bisiklet), Halil İbrahim Doğan (Kocaeli Brisa Spor) ile Ahmet Törön (Konya Gençlik Spor) ilk üçü paylaştı.

 

Yarışmada Genç Erkekler kategorisinde ilk üçte yer alan sporculara ödülleri, Batman Belediyesi Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY tarafından verildi.

 

Genç Erkeklerde Ferdi Spor dalında Nevzat Kıral, Tekirdağ Gençlik Hizmetlerinden Mutlu Erçevik ve Bolu Gençlik Merkezinden Volkan Arslan ilk üçü paylaştı.

 

Genç Erkeklerde Ferdi Spor dalında ilk üçte yer alan sporculara ödülleri, Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ tarafından verildi.