Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ'un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

28.10.2017

 

Aziz milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde emperyalist güçlere karşı Vatanımızı korumak için başlattığı ve büyük fedakârlıklarla kazandığı Kurtuluş Savaşı’nın neticesinde kurulan Cumhuriyetimizin 94. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

 

Aziz Milletimiz, bundan 94 yıl önce Vatanımızı elimizden almak ve Milletimizin geleceğine kast etmek isteyenleri, birlik ve beraberlik içinde yenilgiye uğratmıştır. Ancak geçen 94 senede ülkemizin bağımsızlığına ve milletimizin birliğine olan saldırılar hiç durmamıştır. Nitekim en son 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan hain darbe girişimi karşısında, milletimizin birlik ve beraberlik içinde yurdun her tarafında göstermiş olduğu direniş; Milletimizin yeni işgal girişimlerine karşı Kurtuluş Savaşı’ndaki kararlılıkla mücadele edeceğini, o gece tüm dünyaya göstermiştir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve ülkemize, milletimize hizmeti geçenleri rahmet, minnet ve şükranla anıyor,

 

Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum.

 

 

Prof. Dr. Aydın DURMUŞ

Rektör