Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

Rektörümüz DURMUŞ, Sason İlçesinde 15 Temmuz Demokrasi Parkının Açılışına Katıldı

18.07.2017

Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, GAP İdaresi Başkanlığının desteğiyle Sason Kaymakamlığı ve Belediyesi ile İl Özel İdaresi işbirliğiyle yapımı tamamlanan 15 Temmuz Demokrasi Parkı’nın açılışına katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, GAP İdaresi Başkanlığının desteğiyle Sason Kaymakamlığı ve Belediyesi ile İl Özel İdaresi işbirliğiyle yapımı tamamlanan 15 Temmuz Demokrasi Parkı’nın açılışına katıldı.

 

Parkın girişinde Sason Kaymakamı Ökkeş BEYAZ, İlçe Belediye Başkanı Cuma UÇAR ve vatandaşlar tarafından karşılanan Vali DENİZ, 15 Temmuz Gazisi Ayhan Taşdemir, Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ ile birlikte parkın açılış kurdelesini kesti.

 

Parkın açılış törenine, Batman Vali DENİZ ve Rektörümüz DURMUŞ’un yanı sıra Jandarma Komutanı Kurmay Albay Hüseyin TOPUZ,  İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali AKKAPLAN, kamu kurum yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Açılış töreninde bir konuşma yapan Vali Deniz, geçen yıl silahlı kuvvetlerimizin içerisine sızmış hain bir çetenin darbe girişiminde bulunduğunu belirterek,  “Bu darbe girişimi, başta Sayın Cumhurbaşkanımızın dimdik duruşu, vatanperver Silahlı kuvvetlerimizin, kahraman Emniyet mensuplarımızın ve yürekli asil milletimiz sayesinde bertaraf edildi. Bu hain terör örgütünü unutmamamız ve unutturmamamız lazım ki bu coğrafyada bir daha bu tür terör örgütleri yeşermesin. Bir taraftan da kahraman şehitlerimizi unutmayacağız. Bizler burada konuşabiliyorsak şehit ve gazilerimiz sayesindedir. Bize düşen, onlara layık olmak ve hatıralarına sahip çıkmaktır. Ülkemiz üzerinde oyunları olan hangi terör örgütü olursa olsun, bir tek terör örgütü mensubu kalmayıncaya kadar mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir” dedi.

 

 Her zaman devletin ve milletin yanında duran Sason halkına teşekkür eden Vali Deniz, 15 Temmuz Demokrasi Parkı'nın ilçeye hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak,  emeği geçen herkese de teşekkür etti.  

 

Açılışın ardından yaklaşık 25 bin metre kare alan üzerine kurulan, içerisinde spor ve oyun alanları, yürüyüş parkurları ve dinlenme alanlarının bulunduğu parkta incelemelerde bulunan Vali Deniz, yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.