Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

Karabük Üniversitesi Öğrencilerinden Batman Üniversitesi’ne Ziyaret

16.10.2017

Karabük Üniversitesinde okuyan 50 kişilik öğrenci gurubu Güneydoğu Anadolu Gezisi kapsamında Batman Üniversitesi Batı Raman Kampüsü’nü ziyaret etti.

 

Karabük Üniversitesinde okuyan 50 kişilik öğrenci gurubu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan şehirlere kültürel gezi turu düzenledi. Gezi kapsamında tarihi şehir Hasankeyf’i ve Batman Üniversitesi Batı Raman Kampüsü’nü gezen öğrencilere daha sonra  Batı Raman Kampüsü Merkezi Yemekhane’de öğle yemeği verildi.

 

Öğle yemeğinden sonra Batı Raman Kampüsü’nden ayrılan öğrenci grubu Batman Müzesi ve şehri gezdikten sonra Adıyaman’a gitti.

 

Batman Üniversitesi Batı Raman Kampüsü’nü gezen Karabük Üniversitesi’nde okuyan öğrenciler grubu, Batı Raman Kampüsü’nün oldukça büyük ve gelişmeye müsait bir kampüs olduğunu, şehrin gürültüsünden uzak olduğunu ifade ederek, küçük fidanların zamanla büyüyüp bu kampüsü ormana çevireceğini söyledi.

 

Batman’ın oldukça büyük ve gelişmiş bir şehir olduğunu dile getiren grup, fiziki altyapıyı oldukça iyi gördüklerini, devasa binaları, caddeleri ve tarihi Hasankeyf şehri ile Batman’ın güzel ve yaşanabilir bir şehir olduğunu söyledi.

 

Batman insanının daha doğrusu güneydoğu insanının sıcak karşılaması ile karşılaştıklarını aktaran grup, bu sıcak karşılamayı görünce hiçbir gücün bu ülkeyi bölemeyeceğini gördüklerini, bizi bir yapan değerlerin çok güçlü olduğunu bu gezide fark ettiklerini söyledi.