Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

15 Temmuz Gazilerinden Rektörümüze Ziyaret

22.07.2017

Batman Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ahmet GÜLER ile beraber 15 Temmuz Gazilerinden Mehmet KÖSE, Yusuf AK ve Yusuf ÖZGÜN, Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ’u makamında ziyaret etti.

 

Batman Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ahmet GÜLER ile beraber 15 Temmuz Gazilerinden Mehmet KÖSE, Yusuf AK ve Yusuf ÖZGÜN, Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ’u makamında ziyaret etti.

 

“5 DAKİKADA TANK SÜRMEYİ ÖĞRENDİ”

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin bertaraf edilmesinde büyük yararlılık gösteren vatandaşlardan Mehmet KÖSE, beş dakikada tank sürmeyi öğrendiğini belirterek " Cenabı Mevlam öyle bir güç, öyle bir kuvvet verdi ki millet tankın önüne bedenini siper ederken biz orada bir tank sürmezsek o şehitlerimiz bize hakkını helal etmezdi. O gün iki zırhlı araç, bir de tankı emniyetli bir şekilde emniyet mensuplarımıza teslim ettim. Allah razı olsun bu milletimizden, bu gençlerimizden. Daha önce gençlerimizi gördüğümde, 'Bu gençlik nereye gidiyor? Bu gençlik, bu vatanı savunacak da biz de göreceğiz.' diyordum ama öyle değilmiş. Çok ön yargılı davrandık. Öyle bir gençlik gördüm ki... Elinde bir tek bayrak, gönlünde imanla tankın önüne yürüyen ve şehadet şerbetini içmek için koşan bir gençlik gördüm. Allah razı olsun bu gençlikten." dedi.

 

BEYNİNDE DÖRT ŞARAPNEL PARÇASI BULUNAN GAZİ

Beyninde dört şarapnel parçası bulunan Yusuf AK’ta 5 aylık bebeğine doyamadan darbecilerle mücadele için dışarı çıktığını anlatarak beynindeki dört şarapnel parçasının kendisi için birer madalya olduğunu, bunları ölene kadar şerefle taşıyacağını kaydetti.

 

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN ÇAĞRISINI DUYDUKTAN SONRA KORKUMUZ CESARETE DÖNÜŞTÜ”

15 Temmuz gazilerinden Yusuf ÖZGÜN ise "Darbe gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısını duyduktan sonra korkumuz cesarete, hüznümüz sevince, tedirginliğimiz zafere dönüştü elhamdülillah. Artık bin canımız olsa binini de feda etsek elhamdülillah. Yüzyıllardan beri beklediğimiz analarımızın, mazlumların, yetimlerin kabul olmuş duası, liderimiz yaşıyordu. Bugün vatan ve millet, istiklal ve istikbal için şehit olma vaktidir dedim. Bugün evde uyuma vakti değildir. Bugün ezana, bayrağa sahip çıkmazsak, yarın sahip çıkacak ezan, bayrak ve vatan bulamayız diyerek arkadaşlarla kalabalıklaştık" şeklinde konuştu.

 

Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, 15 Temmuz gecesi destan yazan tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha anarak, Türk milleti şer odaklarına karşı nasıl kenetlendiğini ve nasıl tek vücut olduğunu bizlere göstermiştir. Vatanına, bayrağına ve toprağına sahip çıkmak için bu millet hiçbir tereddüt göstermeden tanklarının önüne yatarak kendilerini bu hain girişime siper etmişlerdir. 15 Temmuz’u asla unutmadık ve unutturmayacağız” dedi.

 

Ziyaretin sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, 15 Temmuz Gazileri ile beraber Batı Raman Kampüsü’ne giderek kendilerine üniversitemiz ile ilgili bilgiler verdi.